Bitcoin Madenciliği

Bitcoin madenciliği, bitcoin blok zinciri üzerinde yapılan finansal işlemleri onaylamak, transferleri sağlamak ve yeni bitcoinler üretmek anlamına gelir.

Block zincir temelinde, merkezi olmayan bir sistemle çalışan bitcoin madenciliği en hızlı blok üreten ve işlemleri onaylayan kullanıcıya ödül verir.

bitcoin madenciliği

Her yeni bitcoin üretildiğinde oluşan blokların zorluk seviyeleri de artmaktadır ve bu nedenle madencilik (mining) için çok güçlü işlemcilere sahip bilgisayarlar gerekmektedir. Yani Bitcoin madenciliği hem blok zincire işlemler katmakta hem de yeni Bitcoin’i serbest bırakmaktadır. Madencilik süreci, son işlemleri blok halinde derlemek ve hesaplamada zor bir bulmacayı çözmeye çalışmakla ilgilidir. Bulmacayı çözen ilk katılımcı, bir sonraki bloğu blok zincirine yerleştirip ödülleri topluyor.

bitcoin madenciliği

Ödüller madenciliği teşvik ediyor ve hem işlem ücretlerini (Bitcoin şeklinde madene ödenen) hem de yeni çıkan Bitcoin’i içeriyor.

  • Merkeziyetsiz
  • Güvenli
  • İzi sürülemez
  • Hızlı

Bitcoin kazan cihazlar diğer coinleri kazan cihazlara göre biraz daha pahalıdır. Bunun sebebi amorti süresinin 1 yılın altında olmasıdır. Yani, ASIC tabanlı cihazlar daha güçlüdür, daha çok elektrik tüketir, daha çok ısınır ancak daha çok kazandırır diyebiliriz. Bu iş için ayıracağınız bütçe ne kadar önemliyse havalandırma sistemi ve elektrik alt yapısı da o kadar önemlidir. Elektriğin stabil ve akımın düzgün olması önemlidir. Cihazların çalıştığı ortamda hava sirkülasyonu düzgün olmalıdır. Elektrik güçlü ve stabil olmazsa, ortam serin tutulmazsa cihaz sürekli kapanıp açılır hatta power ve kart yanabilir.

Yer keşfi, bütçe belirlenmesi gibi konuları görüşmek üzere bizimle iletişime geçebilirsiniz.

“Dünyanın yeni finansal düzeninin kripto para ile şekillenme vakti gelmişti.”
Satoshi Nakamoto

GÜVENİLİR VE DÜRÜST MINING SERVİS

Gaziantep'ten tüm Türkiye'ye hizmet

Hemen Şimdi Online Servis Kaydı Bırakabilirsiniz

HEMEN ARA

0 342 323 73 77